TT Electronics/BI PS30M-0MC1FAR20KN
PS30M-0MC1FAR20KN
Part No.:
PS30M-0MC1FAR20KN
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Slide Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaPS30M-0MC1FAR20KN.pdf
Description:
SLIDE POT 20K OHM 0.05W TOP 30MM
Packaging:
Tray
Series:
PSxxM
ProductStatus:
Active
Resistance:
20 kOhms
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Top
FaderType:
Dual
TravelRange:
30mm
Size/Dimension:
Rectangular - 1.772 L x 0.354 W x 0.276 H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)