TT Electronics/BI PS45L-R01FBR100KN
PS45L-R01FBR100KN
Part No.:
PS45L-R01FBR100KN
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Slide Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaPS45L-R01FBR100KN.pdf
Description:
SLIDE POT 100KOHM 0.25W TOP 45MM
Packaging:
Tray
Series:
PSxxL
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Top
FaderType:
Standard, LED
TravelRange:
45mm
Size/Dimension:
Rectangular - 2.362 L x 0.354 W x 0.276 H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)