CUI Devices PT01-D125K2-B103
PT01-D125K2-B103
Part No.:
PT01-D125K2-B103
Datasheet:
ShinYuaPT01-D125K2-B103.pdf
Description:
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Resistance(Ohms):
10k
Tolerance:
±20%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
BuiltinSwitch:
None
Taper:
Linear
ActuatorType:
Knurled
ActuatorLength:
0.984 (25.00mm)
ActuatorDiameter:
0.236 (6.00mm)