Bourns Inc. PTA3043-2015DPA104
PTA3043-2015DPA104
Part No.:
PTA3043-2015DPA104
Datasheet:
ShinYuaPTA3043-2015DPA104.pdf
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 30MM
Resistance:
100 kOhms
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
TravelRange:
30mm
Size/Dimension:
Rectangular - 1.772 L x 0.354 W x 0.256 H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)