Bourns Inc. PTA4543-2015CPB103
PTA4543-2015CPB103
Part No.:
PTA4543-2015CPB103
Datasheet:
ShinYuaPTA4543-2015CPB103.pdf
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
TravelRange:
45mm
Size/Dimension:
Rectangular - 2.362 L x 0.354 W x 0.256 H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)