Bourns Inc. PTA6043-2015DPB103
PTA6043-2015DPB103
Part No.:
PTA6043-2015DPB103
Datasheet:
ShinYuaPTA6043-2015DPB103.pdf
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 60MM
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
TravelRange:
60mm
Size/Dimension:
Rectangular - 2.953 L x 0.354 W x 0.256 H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm)