Bourns Inc. PTF60-154A-103B2
PTF60-154A-103B2
Part No.:
PTF60-154A-103B2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Slide Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaPTF60-154A-103B2.pdf
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 60MM
Series:
Pro Audio PTF
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Top
FaderType:
Dual
TravelRange:
60mm
Size/Dimension:
Rectangular - 3.465 L x 0.787 W x 1.280 H (88.00mm x 20.00mm x 32.50mm)