C&K PTS641TK31SMTR2LFS
PTS641TK31SMTR2LFS
Part No.:
PTS641TK31SMTR2LFS
Datasheet:
ShinYuaPTS641TK31SMTR2LFS.pdf
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
PTS641
ContactRating@Voltage:
0.05A @ 12VDC
ActuatorHeightoffPCBVertical:
3.10mm
Outline:
6.30mm x 6.30mm
Illumination:
Non-Illuminated
IlluminationTypeColor:
IlluminationVoltage(Nominal):
OperatingForce:
250gf
IngressProtection:
Features:
Grounding Pin
Datasheet:
ShinYuaPTS641TK31SMTR2LFS.pdf
1. How to order PTS641TK31SMTR2LFS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PTS641TK31SMTR2LFS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTS641TK31SMTR2LFS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTS641SK31SMTR2LFS PTS641TK31SMTR2LFS PTS641SP31SMTR2LFS PTS641SM31SMTR2LFS PTS641SP25SMTR2LFS
Manufacturer C&K C&K C&K C&K C&K
Series PTS641 PTS641 PTS641 PTS641 PTS641
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Circuit SPST-NO SPST-NO SPST-NO SPST-NO SPST-NO
SwitchFunction Off-Mom Off-Mom Off-Mom Off-Mom Off-Mom
ContactRating@Voltage 0.05A @ 12VDC 0.05A @ 12VDC 0.05A @ 12VDC 0.05A @ 12VDC 0.05A @ 12VDC
ActuatorType Standard Standard Standard Standard Standard
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
ActuatorHeightoffPCBVertical 3.10mm 3.10mm 3.10mm 3.10mm 3.10mm
ActuatorOrientation Top Actuated Top Actuated Top Actuated Top Actuated Top Actuated
TerminationStyle Gull Wing Gull Wing Gull Wing Gull Wing Gull Wing
Outline 6.30mm x 6.30mm 6.30mm x 6.30mm 6.30mm x 6.30mm 6.30mm x 6.30mm 6.30mm x 6.30mm