C&K PTS641TM31
PTS641TM31
Part No.:
PTS641TM31
Datasheet:
ShinYuaPTS641TM31.pdf
Description:
SWITCH SMT TOP ACTUATED
Packaging:
Bulk
Series:
PTS641
ContactRating@Voltage:
0.05A @ 12VDC
ActuatorHeightoffPCBVertical:
3.10mm
Outline:
6.30mm x 6.40mm