CUI Inc. PVB3-D24-S15-D
PVB3-D24-S15-D
Part No.:
PVB3-D24-S15-D
Datasheet:
ShinYuaPVB3-D24-S15-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3W
Packaging:
Tube
Series:
PVB3-D (3W)
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
15V
Current-Output(Max):
200mA
Power(Watts):
3 W
Voltage-Isolation:
3 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
84%
Size/Dimension:
1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)