CUI Inc. PYBE10-Q48-D12
PYBE10-Q48-D12
Part No.:
PYBE10-Q48-D12
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Datasheet:
ShinYuaPYBE10-Q48-D12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
  • Related Categories
Package/Case:
24-DIP Module, 9 Leads
Packaging:
Tube
Series:
PYBE10 (10W)
NumberofOutputs:
2
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
75V
Voltage-Output1:
12V
Voltage-Output2:
-12V
Current-Output(Max):
416mA, 416mA
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.26 L x 0.79 W x 0.43 H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Datasheet:
ShinYuaPYBE10-Q48-D12.pdf
1. How to order PYBE10-Q48-D12 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PYBE10-Q48-D12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PYBE10-Q48-D12?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PYBE10-Q24-S24 PYBE10-Q24-D15 PYBE10-Q24-S15 PYBE10-Q48-D12 PYBE10-Q48-D15
Part Number PYBE10-Q24-S24 PYBE10-Q24-D15 PYBE10-Q24-S15 PYBE10-Q48-D12 PYBE10-Q48-D15
Manufacturer CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series PYBE10 (10W) PYBE10 (10W) PYBE10 (10W) PYBE10 (10W) PYBE10 (10W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 416mA, 416mA 416mA, 416mA 416mA, 416mA 416mA, 416mA 416mA, 416mA
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 87% 87% 87% 87% 87%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.26 L x 0.79 W x 0.43 H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm) 1.26 L x 0.79 W x 0.43 H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm) 1.26 L x 0.79 W x 0.43 H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm) 1.26 L x 0.79 W x 0.43 H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm) 1.26 L x 0.79 W x 0.43 H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)