CUI Inc. PYBE10-Q48-S24
PYBE10-Q48-S24
Part No.:
PYBE10-Q48-S24
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
ShinYuaPYBE10-Q48-S24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 10W
  • Related Categories
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Packaging:
Tube
Series:
PYBE10 (10W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
75V
Voltage-Output1:
24V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
416mA
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.26 L x 0.79 W x 0.43 H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)