CUI Inc. PYBJ10-Q24-S12-D
PYBJ10-Q24-S12-D
Part No.:
PYBJ10-Q24-S12-D
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaPYBJ10-Q24-S12-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tray
Series:
PYBJ10 (10W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
12V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
833mA
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm)