CUI Inc. PYBJ10-Q24-S5-D
PYBJ10-Q24-S5-D
Part No.:
PYBJ10-Q24-S5-D
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaPYBJ10-Q24-S5-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 10W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Series:
PYBJ10 (10W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
5V
Current-Output(Max):
2A
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
84%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Datasheet:
ShinYuaPYBJ10-Q24-S5-D.pdf
1. How to order PYBJ10-Q24-S5-D on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PYBJ10-Q24-S5-D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PYBJ10-Q24-S5-D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PYBJ10-Q24-S12-M PYBJ10-Q24-S15-M PYBJ10-Q24-S5-OD PYBJ10-Q24-S5-D PYBJ10-Q24-S5-M
Part Number PYBJ10-Q24-S12-M PYBJ10-Q24-S15-M PYBJ10-Q24-S5-OD PYBJ10-Q24-S5-D PYBJ10-Q24-S5-M
Manufacturer CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc.
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series PYBJ10 (10W) PYBJ10 (10W) PYBJ10 (10W) PYBJ10 (10W) PYBJ10 (10W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 2A 2A 2A 2A 2A
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 84% 84% 84% 84% 84%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm) 1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm) 1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm) 1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm) 1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm)