CUI Inc. PYBJ10-Q24-S15-D
PYBJ10-Q24-S15-D
Part No.:
PYBJ10-Q24-S15-D
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaPYBJ10-Q24-S15-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 10W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Series:
PYBJ10 (10W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
15V
Current-Output(Max):
667mA
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.59 L x 0.87 W x 0.27 H (40.2mm x 22.0mm x 6.8mm)