CUI Inc. PYBJ15-Q24-S5-OD
PYBJ15-Q24-S5-OD
Part No.:
PYBJ15-Q24-S5-OD
Package:
14-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaPYBJ15-Q24-S5-OD.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 15W
  • Related Categories
Package/Case:
14-DIP Module
Packaging:
Tray
Series:
PYBJ15 (15W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
5V
Current-Output(Max):
3A
Power(Watts):
15 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.52 L x 1.07 W x 0.24 H (38.7mm x 27.2mm x 6.2mm)