CUI Inc. PYBJ15-Q48-S15-OD
PYBJ15-Q48-S15-OD
Part No.:
PYBJ15-Q48-S15-OD
Package:
14-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaPYBJ15-Q48-S15-OD.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
  • Related Categories
Package/Case:
14-DIP Module
Series:
PYBJ15 (15W)
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
75V
Voltage-Output1:
15V
Current-Output(Max):
1A
Power(Watts):
15 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
89%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.52 L x 1.07 W x 0.23 H (38.7mm x 27.2mm x 5.8mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Datasheet:
ShinYuaPYBJ15-Q48-S15-OD.pdf
1. How to order PYBJ15-Q48-S15-OD on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PYBJ15-Q48-S15-OD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PYBJ15-Q48-S15-OD?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PYBJ15-Q24-S12-OM PYBJ15-Q24-S15-OD PYBJ15-Q24-S15-OM PYBJ15-Q48-S12-OD PYBJ15-Q48-S15-OD
Manufacturer CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc.
Package/Case 14-DIP Module 14-DIP Module 14-DIP Module 14-DIP Module 14-DIP Module
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series PYBJ15 (15W) PYBJ15 (15W) PYBJ15 (15W) PYBJ15 (15W) PYBJ15 (15W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 1A 1A 1A 1A 1A
Power(Watts) 15 W 15 W 15 W 15 W 15 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 89% 89% 89% 89% 89%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.52 L x 1.07 W x 0.23 H (38.7mm x 27.2mm x 5.8mm) 1.52 L x 1.07 W x 0.23 H (38.7mm x 27.2mm x 5.8mm) 1.52 L x 1.07 W x 0.23 H (38.7mm x 27.2mm x 5.8mm) 1.52 L x 1.07 W x 0.23 H (38.7mm x 27.2mm x 5.8mm) 1.52 L x 1.07 W x 0.23 H (38.7mm x 27.2mm x 5.8mm)