Littelfuse Inc. Q4015LTTP
Q4015LTTP
Part No.:
Q4015LTTP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Thyristors - TRIACs
Package:
TO-220-3 Isolated Tab
Datasheet:
ShinYuaQ4015LTTP.pdf
Description:
TRIAC 400V 15A TO220
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
TriacType:
Internally Triggered
Voltage-OffState:
400 V
Current-OnState(It(RMS))(Max):
15 A
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max):
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm):
167A, 200A
Current-GateTrigger(Igt)(Max):
Current-Hold(Ih)(Max):
70 mA
Configuration:
Single
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)