Hammond Manufacturing R201-080-000
R201-080-000
Part No.:
R201-080-000
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
ShinYuaR201-080-000.pdf
Description:
BOX ABS GRAY 3.15L X 3.15W
Packaging:
Bulk
Series:
R201
ProductStatus:
Active
ContainerType:
Box
Size/Dimension:
3.150 L x 3.150 W (80.00mm x 80.00mm)
Height:
3.150 (80.00mm)
Area(LxW):
9.92in² (64.0cm²)
Design:
Split Sides
Material:
Plastic, ABS
Color:
Gray
Thickness:
Features:
Watertight
Ratings:
IP66, NEMA 4,4X,12,13
Category:
Boxes
Datasheet:
ShinYuaR201-080-000.pdf
1. How to order R201-080-000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the R201-080-000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R201-080-000?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R201-080-000.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image R201-080-000 R201-082-000 R201-084-000 R201-086-000 R201-120-000
Part Number R201-080-000 R201-082-000 R201-084-000 R201-086-000 R201-120-000
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series R201 R201 R201 R201 R201
ProductStatus Active Active Active Active Active
ContainerType Box Box Box Box Box
Size/Dimension 3.150 L x 3.150 W (80.00mm x 80.00mm) 3.150 L x 3.150 W (80.00mm x 80.00mm) 3.150 L x 3.150 W (80.00mm x 80.00mm) 3.150 L x 3.150 W (80.00mm x 80.00mm) 3.150 L x 3.150 W (80.00mm x 80.00mm)
Height 3.150 (80.00mm) 3.150 (80.00mm) 3.150 (80.00mm) 3.150 (80.00mm) 3.150 (80.00mm)
Area(LxW) 9.92in² (64.0cm²) 9.92in² (64.0cm²) 9.92in² (64.0cm²) 9.92in² (64.0cm²) 9.92in² (64.0cm²)