Hammond Manufacturing R271-100-000
R271-100-000
Part No.:
R271-100-000
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
ShinYuaR271-100-000.pdf
Description:
BOX ALUM BLK/BEIGE 8.66LX3.94W
Packaging:
Box
Series:
R271
ProductStatus:
Active
ContainerType:
Box
Size/Dimension:
8.661 L x 3.937 W (220.00mm x 100.00mm)
Height:
2.457 (62.40mm)
Area(LxW):
34.1in² (220cm²)
Design:
Hand Held, Split Sides
Material:
Metal, Aluminum
Color:
Black, Gray
Thickness:
Features:
PCB Supports
Ratings:
IP66
Category:
Boxes
Datasheet:
ShinYuaR271-100-000.pdf
1. How to order R271-100-000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the R271-100-000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R271-100-000?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R271-100-000.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image R271-100-000
Part Number R271-100-000
Manufacturer Hammond Manufacturing
Packaging Box
Series R271
ProductStatus Active
ContainerType Box
Size/Dimension 8.661 L x 3.937 W (220.00mm x 100.00mm)
Height 2.457 (62.40mm)
Area(LxW) 34.1in² (220cm²)