ebm-papst Inc. R2E175-AR70-05
R2E175-AR70-05
Part No.:
R2E175-AR70-05
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
R2E175-AR70-05.pdf
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Packaging:
Bulk
Series:
R2E175
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Round - 175mm Dia
Width:
68.50mm
AirFlow:
StaticPressure:
BearingType:
Ball
FanType:
Motorized Impellers
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power(Watts):
44.00W
RPM:
2950 RPM
Termination:
4 Wire Leads with Splice Terminals
IngressProtection:
IP44
OperatingTemperature:
-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
ApprovalAgency:
CCC, CE, EAC
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaR2E175-AR70-05.pdf
1. How to order R2E175-AR70-05 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the R2E175-AR70-05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R2E175-AR70-05?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image R2E175-AO79-12 R2E175-AO77-14 R2S175-AB56-30 R2E175-AR70-05 R2E175-AO77-12
Part Number R2E175-AO79-12 R2E175-AO77-14 R2S175-AB56-30 R2E175-AR70-05 R2E175-AO77-12
Manufacturer ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series R2E175 R2E175 R2E175 R2E175 R2E175
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-Rated 230VAC 230VAC 230VAC 230VAC 230VAC
Size/Dimension Round - 175mm Dia Round - 175mm Dia Round - 175mm Dia Round - 175mm Dia Round - 175mm Dia
Width 68.50mm 68.50mm 68.50mm 68.50mm 68.50mm
AirFlow - - - - -
StaticPressure - - - - -
BearingType Ball Ball Ball Ball Ball
Noise - - - - -
Power(Watts) 44.00W 44.00W 44.00W 44.00W 44.00W