Stackpole Electronics Inc RC12KB680R
RC12KB680R
Part No.:
RC12KB680R
Datasheet:
ShinYuaRC12KB680R.pdf
Description:
RES 680 OHM 10% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm)