Stackpole Electronics Inc RC12KT680K
RC12KT680K
Part No.:
RC12KT680K
Datasheet:
ShinYuaRC12KT680K.pdf
Description:
RES 680K OHM 10% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.142 Dia x 0.374 L (3.60mm x 9.50mm)