Stackpole Electronics Inc RC14KB22R0
RC14KB22R0
Part No.:
RC14KB22R0
Datasheet:
ShinYuaRC14KB22R0.pdf
Description:
RES 22 OHM 10% 1/4W AXIAL
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)