Stackpole Electronics Inc RC14KT270K
RC14KT270K
Part No.:
RC14KT270K
Datasheet:
ShinYuaRC14KT270K.pdf
Description:
RES 270K OHM 10% 1/4W AXIAL
Resistance:
270 kOhms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)