Stackpole Electronics Inc RC14KT3K30
RC14KT3K30
Part No.:
RC14KT3K30
Datasheet:
ShinYuaRC14KT3K30.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 10% 1/4W AXIAL
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)