Stackpole Electronics Inc RC14KT4R70
RC14KT4R70
Part No.:
RC14KT4R70
Datasheet:
ShinYuaRC14KT4R70.pdf
Description:
RES 4.7 OHM 10% 1/4W AXIAL
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)