Vishay Sfernice RCMA0578R70DHS03
RCMA0578R70DHS03
Part No.:
RCMA0578R70DHS03
Datasheet:
ShinYuaRCMA0578R70DHS03.pdf
Description:
RES 78.7 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
78.7 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.165 Dia x 0.409 L (4.20mm x 10.40mm)