Vishay Sfernice RCMM021101JKS14
RCMM021101JKS14
Part No.:
RCMM021101JKS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRCMM021101JKS14.pdf
Description:
RES 1.1K OHM 5% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bag
Series:
RCMM
ProductStatus:
Active
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)