Vishay Sfernice RCMM021803JKS14
RCMM021803JKS14
Part No.:
RCMM021803JKS14
Datasheet:
ShinYuaRCMM021803JKS14.pdf
Description:
RES 180K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
180 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)