Vishay Sfernice RCMM022003GKS14
RCMM022003GKS14
Part No.:
RCMM022003GKS14
Datasheet:
ShinYuaRCMM022003GKS14.pdf
Description:
RES 200K OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)