Vishay Sfernice RCMM024300GKS14
RCMM024300GKS14
Part No.:
RCMM024300GKS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRCMM024300GKS14.pdf
Description:
RES 430 OHM 2% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bag
Series:
RCMM
ProductStatus:
Active
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)