Vishay Sfernice RCMM0260R4GKS14
RCMM0260R4GKS14
Part No.:
RCMM0260R4GKS14
Datasheet:
ShinYuaRCMM0260R4GKS14.pdf
Description:
RES 60.4 OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)