Vishay Sfernice RCMM0513R0JKS14
RCMM0513R0JKS14
Part No.:
RCMM0513R0JKS14
Datasheet:
ShinYuaRCMM0513R0JKS14.pdf
Description:
RES 13 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
13 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.144 Dia x 0.402 L (3.65mm x 10.20mm)