Vishay Sfernice RCMM052502JKS14
RCMM052502JKS14
Part No.:
RCMM052502JKS14
Datasheet:
ShinYuaRCMM052502JKS14.pdf
Description:
RES 25K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
25 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.144 Dia x 0.402 L (3.65mm x 10.20mm)