Vishay Sfernice RCMS0523202FHS14
RCMS0523202FHS14
Part No.:
RCMS0523202FHS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRCMS0523202FHS14.pdf
Description:
RES 232K OHM 1% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bag
Series:
RCMS
ProductStatus:
Active
Resistance:
232 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.144 Dia x 0.402 L (3.65mm x 10.20mm)