Vishay Dale RH01033R00FE02
RH01033R00FE02
Part No.:
RH01033R00FE02
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chassis Mount Resistors
Package:
Axial, Box
Datasheet:
ShinYuaRH01033R00FE02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 12.5W
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Box
Packaging:
Bulk
Series:
RH
ProductStatus:
Active
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
12.5W
Composition:
Wirewound
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Features:
Moisture Resistant
CoatingHousingType:
Aluminum
MountingFeature:
Flanges
Size/Dimension:
0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm)
Height-Seated(Max):
0.405 (10.29mm)