Susumu RL0510S-R15-F
RL0510S-R15-F
Part No.:
RL0510S-R15-F
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRL0510S-R15-F.pdf
Description:
RES 0.15 OHM 1% 1/6W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RL
ProductStatus:
Active
Resistance:
150 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.167W, 1/6W
Composition:
Thin Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
0/ +200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.018 (0.45mm)