Susumu RL1220S-R62-F
RL1220S-R62-F
Part No.:
RL1220S-R62-F
Datasheet:
ShinYuaRL1220S-R62-F.pdf
Description:
RES 0.62 OHM 1% 1/3W 0805
Resistance:
620 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
0/ +200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaRL1220S-R62-F.pdf
1. How to order RL1220S-R62-F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RL1220S-R62-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RL1220S-R62-F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL1220S-R62-F.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RL1220S-R62-F RL1220S-3R9-F RL1220S-R39-F RL1220S-R11-F RL1220S-R36-F
Part Number RL1220S-R62-F RL1220S-3R9-F RL1220S-R39-F RL1220S-R11-F RL1220S-R36-F
Manufacturer Susumu Susumu Susumu Susumu Susumu
Series RL RL RL RL RL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 620 mOhms 620 mOhms 620 mOhms 620 mOhms 620 mOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense
TemperatureCoefficient 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm)