Susumu RL1220S-270-F
RL1220S-270-F
Part No.:
RL1220S-270-F
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRL1220S-270-F.pdf
Description:
RES SMD 27 OHM 1% 1/3W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RL
ProductStatus:
Active
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thin Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
0/ +200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)