Susumu RL1220T-R082-G
RL1220T-R082-G
Part No.:
RL1220T-R082-G
Datasheet:
ShinYuaRL1220T-R082-G.pdf
Description:
RES 0.082 OHM 2% 1/4W 0805
Resistance:
82 mOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
0/ +350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)