Susumu RL1632R-R075-F
RL1632R-R075-F
Part No.:
RL1632R-R075-F
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRL1632R-R075-F.pdf
Description:
RES 0.075 OHM 1% 1/2W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RL
ProductStatus:
Active
Resistance:
75 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thin Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
0/ +100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)