Bourns Inc. RL181S-104J-RC
RL181S-104J-RC
Part No.:
RL181S-104J-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
ShinYuaRL181S-104J-RC.pdf
Description:
FIXED IND 100MH 9MA 82 OHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Bulk
Series:
RL181S
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
100 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
9 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
82Ohm Max
Q@Freq:
100 @ 50kHz
Frequency-SelfResonant:
90kHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaRL181S-104J-RC.pdf
1. How to order RL181S-104J-RC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RL181S-104J-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RL181S-104J-RC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RL181S-104J-RC RL181S-473J-RC RL181S-124J-RC RL181S-222J-RC RL181S-223J-RC
Part Number RL181S-104J-RC RL181S-473J-RC RL181S-124J-RC RL181S-222J-RC RL181S-223J-RC
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RL181S RL181S RL181S RL181S RL181S
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 mH 100 mH 100 mH 100 mH 100 mH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 9 mA 9 mA 9 mA 9 mA 9 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 82Ohm Max 82Ohm Max 82Ohm Max 82Ohm Max 82Ohm Max
Q@Freq 100 @ 50kHz 100 @ 50kHz 100 @ 50kHz 100 @ 50kHz 100 @ 50kHz
Frequency-SelfResonant 90kHz 90kHz 90kHz 90kHz 90kHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz