Susumu RL3264R-R150-F
RL3264R-R150-F
Part No.:
RL3264R-R150-F
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRL3264R-R150-F.pdf
Description:
RES 0.15 OHM 1% 1W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RL
ProductStatus:
Active
Resistance:
150 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thin Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
0/ +100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)