Susumu RL3720T-R022-F
RL3720T-R022-F
Part No.:
RL3720T-R022-F
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 1508 (3720 Metric), 0815
Datasheet:
ShinYuaRL3720T-R022-F.pdf
Description:
RES 0.022 OHM 1/2W 1508 WIDE
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 1508 (3720 Metric), 0815
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RL
ProductStatus:
Active
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thin Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
0/ +350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.148 W (2.00mm x 3.75mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)