Vishay Dale RN55D4993FR36
RN55D4993FR36
Part No.:
RN55D4993FR36
Datasheet:
ShinYuaRN55D4993FR36.pdf
Description:
RES 499K OHM 1/8W 1% AXIAL
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)