Stackpole Electronics Inc RNF14BTC178K
RNF14BTC178K
Part No.:
RNF14BTC178K
Datasheet:
ShinYuaRNF14BTC178K.pdf
Description:
RES 178K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
178 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)