Stackpole Electronics Inc RNF14BTC2K15
RNF14BTC2K15
Part No.:
RNF14BTC2K15
Datasheet:
ShinYuaRNF14BTC2K15.pdf
Description:
RES 2.15K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
2.15 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)