Stackpole Electronics Inc RNF14CAE167K
RNF14CAE167K
Part No.:
RNF14CAE167K
Datasheet:
ShinYuaRNF14CAE167K.pdf
Description:
RES 167K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
167 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)