Stackpole Electronics Inc RNF14CTE61K9
RNF14CTE61K9
Part No.:
RNF14CTE61K9
Datasheet:
ShinYuaRNF14CTE61K9.pdf
Description:
RES 61.9K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
61.9 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)